O nas

Grupa Trzy Barwy:
Joanna Adamek
Ryszarda Łucja Jagielska
Iwona Piszczelska

Mieszkamy na Bielanach w Warszawie. Grupę artystyczno-malarską Trzy Barwy stworzyłyśmy w 2014 r. Wyrosła z marzeń o wspólnej wystawie w Paryżu. To była chwila puszczenia wodzy fantazji – a potem pojawiło się pytanie: Jak to zrobić? Od czego zacząć? I plan: malować, wystawiać, działać.

Dlaczego Trzy Barwy?

Mając czerwony, żółty i niebieski, można uzyskać wszystkie  kolory. Ta nazwa odzwierciedla moc jaką ma nasza współpraca. Działając razem mamy więcej odwagi, dynamiki, pomysłów oraz dużo wzajemnego wsparcia.

Każda z nas ma swoją wyjątkową historię. Dla mnie twórczość to droga poznania. Prace Joanny to opowieść o przestrzeni. Malarstwo Łucji to szukanie światła i Światła.

Świat nam sprzyja. W 2018 r. wzięłyśmy udział w  zbiorowej wystawie MIROIR w Ratuszu V Dzielnicy  Paryża, a potem w kolejnych wystawach zagranicznych.

Nadal aktualne jest nasze marzenie, aby w Paryżu zorganizować trójbarwną wystawę. Ale najważniejszą zmianą jest to, że nasze wspólne działania dają nam tyle radości, że zaczęłyśmy odnajdywać Paryż tutaj, w Warszawie. Bierzemy udział w wystawach, dyskutujemy o sztuce i snujemy plany na przyszłość.


Codzienność, postrzegana jako małe kroki w kierunku realizacji  marzenia, ma w sobie magię.

 

 

R.Ł Jagielska „Światło”
I. Piszczelska „Drzewo mojego życia”
J. Adamek „Jesienny pejzaż”