Wystawa CZERWONY – EMOCJE w Bielańskim Ośrodku Kultury w Warszawie / 2017

10 marca – 2 kwietnia 2017 r.
Bielański ośrodek Kultury, ul. Goldoniego 1, Warszawa
Wernisaż: 10 marca 2017 r., godz. 18:00

W Bielańskim Ośrodku Kultury w Warszawie 10 marca 2017 odbył się wernisaż indywidualnej wystawy malarstwa Iwony Piszczelskiej „Czerwony-emocje”. Wystawa była częścią cyklu wystaw grupy malarskiej Trzy Barwy. Zawierała wyłącznie prace o charakterze intuicyjnym, malowane w latach 2014 – 2016.

Joanna o Iwonie: Malarstwo emocjonalne Iwony to festiwal barw, kształtów, które wprowadzają nas w jej wewnętrzny świat. Dominuje swoboda twórcza i niezwykłe zestawienia kolorystyczne. Iwona gra kolorem i formą, co zachęca do skojarzeń i poszukiwania własnej drogi do zrozumienia istoty obrazu. Wszystkie prace razem i każda z osobna przybliżają nam moment życia, w którym autorka obecnie się znajduje i to, co ją fascynuje. Mimo, że bardzo osobiste, prace są jednocześnie wieloznaczne i uniwersalne.  Każdy może znaleźć w tych obrazach coś bliskiego i uczestniczyć w procesie twórczym poprzez dodanie własnej interpretacji.

Łucja o Iwonie: Niezgoda wobec powtarzającej się rzeczywistości, jej niezmiennym rytmom, malowaniu według ustalonych powszechnie zasad, sprowokowały u Iwony powstanie nurtu wyrażającego emocje. Symbolem tego nurtu jest drzewo życia, pełne kolorów, szalonych barw, które wyrosło, wybuchło jak bomba atomowa, z szachownicy. To drzewo dało początek obrazom radosnym, wielobarwnym, odważnym, zapisującym chwilowe nastroje, zmieniające się emocje.  Ta kolorowa ścieżka w Jej malarstwie, jest jak powrót do dzieciństwa, jak przebudzenie wewnętrznego dziecka, które chce świadomie przeżywać życie w pełnym wymiarze radości.

Wystawa była inspiracją do stworzenia warsztatów z malowania intuicyjnego „Namaluj swój wewnętrzny świat” realizowanych w Bielańskim Ośrodku Kultury.