35-lecie ZPAMiG – Ratusz Dzielnicy Bielany w Warszawie / 2019

3 – 31 lipca 2019 r.
Organizator: Związek Polskich Artystów Malarzy i Grafików
Miejsce ekspozycji:
Ratusz Dzielnicy Bielany, ul. Żeromskiego 29, Warszawa
Wernisaż: 3 lipca 2019 r., godz. 18:00

Z okazji 35 lecia działalności, Związek Polskich Artystów Malarzy i Grafików zaprasza na piątą odsłonę jubileuszowej wystawy do Ratusza Dzielnicy Bielany w Warszawie. Prezentowane prace zostały wykonane w różnych technikach malarskich: olej, tempera, akryl, technika własna. Znajdziemy tu prace zarówno w konwencji malarstwa przedstawieniowego, jak i malarstwa zmierzającemu ku abstrakcji, aż po abstrakcję w czystej postaci.

Ekspozycja jak dotąd była prezentowana: w Miejskim Muzeum w Karpaczu, w Muzeum Regionalnym w Siedlcach, w Bibliotece Publicznej im. St. Staszica w Warszawie i w Centrum Promocji Kultury w Dzielnicy Praga-Południe.

Wystawie towarzyszy album „ZPAMiG 35 lat”przedstawiający sylwetki artystyczne 74 twórców.

Autorzy prac: Wanda Baytel, Anna Boszko, Ryszard Chojnowski, Danuta Clark, Ryszarda Łucja Jagielska, Agnieszka Jasionowska, Maciej Kempiński, Barbara Kosiak, Kajetan Kreutz-Majewski, Waldemar Kusal, Bożena Kuzio – Bliska, Elżbieta Kwiatkowska, Małgorzata Lekszecka, Anna Łącka, Maria Macięga, Wiktoria Mikulska, Iwona Nielubowicz, Danuta Niklewicz, Jolanta Noga, Roma Pejda, Zofia Piotrowska, Iwona Piszczelska, Joan Claude Piewniak, Olga Prokop-Miśniakiewicz, Krystyna Rafalska, Barbara Retmaniak, Anna Rusak, Iwona Sielczak, Andrzej Skoczylas, Hnna Szoll.