Wystawa indywidualna POWROTY w Galerii „U Nas” w Puszczy Mariańskiej / 2019

10 listopada 2020 r. – 19 stycznia 2021 r.
Galeria „U NAS” w Puszczy Mariańskiej, ul. Papczyńskiego 1
Wernisaż: 10 listopada 2020 r., godz. 16:00

Moi Rodzice  jak dotąd nie widzieli na żywo moich wystaw. Pomyślałam że skoro ich zdrowie nie pozwala im wybrać się  daleko do Warszawy, to zrobię wystawę blisko nich. Wszędzie, gdzie pytałam, spotykam się z życzliwością, ale ustalony grafik wykluczał szybkie terminy.  I kiedy wydawało się, że nie wiadomo ile czasu trzeba będzie czekać, miejsce znalazło mnie.

Jako dawny mieszkaniec, zostałam zaproszona do wzięcia udziału w wystawie towarzyszącej Dożynkom w Puszczy Mariańskiej. Ze zdumieniem odkryłam jakie skarby kryje niepozorny drewniany budynek, który mijałam dziesiątki razy.  W starym 150-letnim domu przy szkole, do której kiedyś chodzili moi Rodzice mieści się obecnie galeria i izba pamięci. A ludzie, którzy tworzą to miejsce, okazali się cudowni. Kiedy podzieliłam się, moim marzeniem o wystawie dla rodziców, usłyszałam – robimy!  Piękniejszego miejsca nie mogłam sobie wyobrazić.

Najstarsze z prac, które wybrałam na wystawę, namalowałam w Łajszczewie. Inne powstały na plenerach w różnych miejscach Polski – w małych miasteczkach, agroturystykach, z dala od głównych szlaków. To są miejsca bliźniacze do Żyrardowa, Skierniewic, czy Puszczy Mariańskiej. A tym, co czyni je pięknymi, jest ich niewielka skala, spokój i ludzie.

Piękno krajobrazu jest niczym wobec piękna ludzi, którzy tu mieszkają i umieją docenić jego wartość i historię. 

Moi kochani  Rodzice, cieszę się że dotarliście razem na wystawę i dziękuję Wam  za wszystko!

Wielkie DZIĘKUJĘ dla Pani Mirosławy Łady i wszystkich członków Grupy za mnóstwo pracy włożonej w organizację wystawy – wypakowywanie, wieszanie, reklamowanie, organizację poczęstunku, bycie częścią mojego marzenia. Jestem pod olbrzymim wrażeniem Waszej działalności.

Podziękowania składam również  córce Wiktorii za zdjęcia, mężowi Tomkowi za podzielenie się swoim domowym piwem, chlebem i humusem oraz jego Mamie za smalec i ogórki.

Iwona Piszczelska

PS.  A już niedługo kolejna wystawa w Galerii Resursa w Żyrardowie. Serdecznie zapraszam na wernisaż w dniu 25 stycznia 2020 r.